sobota, 13 kwietnia 2013

Dzień Dobrych Uczynków


Dziewiętnastego maja przypada dzień dobrych uczynków. Akcja ta promuje bezinteresowne pozytywne działanie dla: ludzi, zwierząt oraz środowiska. Powiedz swoim bliskim jak bardzo się cieszysz że po prostu są, zasadź drzewo, zbieraj śmieci w twojej okolicy. Dzięki dobrym uczynkom możesz zdziałać wiele.
Na świecie jest bardzo dużo ludzi którzy myślą tylko o sobie, uwielbiają gdy są w centrum uwagi i kochają być komplementowane. W tym dniu takie osoby powinny zastanowić się czy innym nie było by miło zostać docenionym. Dobry uczynek może naprawdę zdziałać wiele. To nie musi być uczynek typu: uratowanie komuś życia, liczy się nawet ten najmniejszy taki jak na przykład pomoc przyniesienia komuś zakupów czy pomoc starszym osobą w przejściu przez ulicę. Czy świat nie był by piękniejszy gdyby każdy człowiek codziennie zrobił choć jeden dobry uczynek? Co możesz zrobić dziewiętnastego maja?
* Pozmywać naczynia,
* Zrobić rodzicom kolację,
* Podarować komuś kwiatka 
Lub po prostu powiedzieć swoim bliskim jak bardzo ich kochasz.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Moje ulubione zwierzątko to pies...

     Zainteresowałam się psami ze względu na to że to wspaniałe zwierzęta i są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są wierne i oddane. Odmian ras psów jest wiele. Są psy kieszonkowe, myśliwskie, obronne i wiele innych. Pies może być różnego koloru może być w plamki lub w paski. Według na świecie żyje ponad 150 milionów psów, każdy jest inny i wyjątkowy.
     Psy w zależności od rasy, żywią się różnymi posiłkami, lecz najczęściej jest to specjalnie przygotowana karma. Psom trzeba poświęcać dużo uwagi oraz czasu. Opiekun powinien być surowy, lecz trzeba być także delikatnym oraz opiekuńczym aby zwierzę nie bało się przebywać w obecności swojego tresera. Psy bardzo często kopią w ogródku, lecz już jako małe szczenięta mogą się tego oduczyć gdy właściciel o to zadba.
     Jeżeli masz zamiar kupić lub zaadoptować psa poważnie się zastanów bo takie zwierzę to wielka odpowiedzialność. Postaraj wybrać rasę odpowiednią do twojego stylu życia.
     Myślę że najbardziej kocham psy za to że można na nich polegać. Zawsze przyjdzie położyć się koło właściciela i pocieszyć. Ja również jestem właścicielką psa. Jest to pinczer miniaturowy i wabi się Aszu. Choć  to mały rozrabiaka, kocham go nad życie. 

niedziela, 7 kwietnia 2013

Zagadka!

Co to za film?
Odpowiedź proszę napisać w komentarzu - w nagrodę otrzymać można burzliwe oklaski!