wtorek, 15 października 2013

Charakterystyka Bolesława Chrobrego.

    Bolesław Chrobry był pierwszym koronowanym królem Polski. Żył około 30 lat i oficjalnie rządził rok.
    Na obrazie Marcello Bacciarellego przedstawiony został jako dojrzały mężczyzna. Nosił długą brodę, miał wysokie czoło i liczne zmarszczki. Na jego twarzy wypisana jest powaga. Pogodne oblicze podkreślają mądre oczy. Władca posiada trzy atrybuty i są to: miecz, który oznacza siłę, koronę- symbol władzy i purpurowy płaszcz jako oznakę  szlachetności.
    Był bardzo dobry dla społeczeństwa i podziwiany. Często zwyciężał w bitwach. Chrobry posiadał grono oddanych mu rycerzy. To bardzo religijny i pobożny władca, który szanował duchowieństwo. Gall Anonim, opisując go, zwrócił uwagę na to, że król był uczciwy i hojny. Był on bezstronny podczas rozstrzygania sporów.
    Uważam że to przykład dobrego króla. Sądzę że byłby świetnym graczem w Counter-Strike, ponieważ wymyślał dobre strategie.

Witam

Nazywam się Marcin. Chodzę do klasy 6, ale uczę się w domu. Bardzo lubię zespół BlackVeilBrides. W wolnych chwilach gram w gry komputerowe. W związku z tym, że się nudzę, liczę na wasze komentarze :)

niedziela, 13 października 2013

Kamera! Akcja! Nowoczesna Edukacja!Dobre filmy to jest to, co lubimy najbardziej. Szczególnie jeśli są kręcone i montowane przez uczniów naszej Szkoły! Jeden z nich "Jak było? Jak będzie? Krótki film o szkole przyszłości" - bierze udział w konkursie organizowanym przez MilionYou. Aby wygrać, potrzebujemy Państwa głosów! Głosować może każdy, posiadający konto na Facebooku.

Prosimy, by każdy kto chciałby nas wspomóc, wszedł na stronę projektu: http://millionyou.com/nowoczesna-edukacja/submissions, odnalazł nasze dzieło i kliknął GŁOSUJĘ NA TEN FILM.

Z góry pięknie dziękujemy za każdy oddany głos!


Pozdrawiamy,
redakcja gazetki szkolnej Byle do przerwy...