poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Moje ulubione zwierzątko to pies...

     Zainteresowałam się psami ze względu na to że to wspaniałe zwierzęta i są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Są wierne i oddane. Odmian ras psów jest wiele. Są psy kieszonkowe, myśliwskie, obronne i wiele innych. Pies może być różnego koloru może być w plamki lub w paski. Według na świecie żyje ponad 150 milionów psów, każdy jest inny i wyjątkowy.
     Psy w zależności od rasy, żywią się różnymi posiłkami, lecz najczęściej jest to specjalnie przygotowana karma. Psom trzeba poświęcać dużo uwagi oraz czasu. Opiekun powinien być surowy, lecz trzeba być także delikatnym oraz opiekuńczym aby zwierzę nie bało się przebywać w obecności swojego tresera. Psy bardzo często kopią w ogródku, lecz już jako małe szczenięta mogą się tego oduczyć gdy właściciel o to zadba.
     Jeżeli masz zamiar kupić lub zaadoptować psa poważnie się zastanów bo takie zwierzę to wielka odpowiedzialność. Postaraj wybrać rasę odpowiednią do twojego stylu życia.
     Myślę że najbardziej kocham psy za to że można na nich polegać. Zawsze przyjdzie położyć się koło właściciela i pocieszyć. Ja również jestem właścicielką psa. Jest to pinczer miniaturowy i wabi się Aszu. Choć  to mały rozrabiaka, kocham go nad życie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz